Wpisy z tagiem: kwiaty

sobota, 10 marca 2012

Do czego mogą nam się przydać puszki po owocach/warzywach? Jak widać na poniższych zdjęciach, wcale nie muszą od razu lądować w koszu tylko możemy stworzyć z nich całkiem ciekawe przedmioty.

b1

b1

b1

 

W poprzednim wpisie pokazałam Wam z czego można zrobić osłonki do kwiatów, tutaj trochę się powtórzę. Puszkę odklejamy papierem, tapetą lub inną okleiną. Banalne w wykonaniu a efektowne.b1

Wnętrze puszki malujemy na kolor, najlepiej farbą do metalu. Wzór najlepiej przykleić do puszki taśmą żeby się nie przesuwał i wyciskamy dłutkiem. Taka puszka może nam również posłużyć jako świecznik do podgrzewaczy. Cień rzucany na ścianę da ciekawy efekt.

b1

Tutaj postępujemy tak jak w opisie wyżej, ale dodatkowo na górze robimy dziurki na zawieszkę.

b1

Puszki po napojach mogą nam posłużyć jako organizer przyborów biurowych. Wycinamy denko, brzegi musimy spiłować metalowym pilnikiem, bo krawędzie są bardzo ostre.

b1

W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca na biurku, porządkując i umieszczając wszystko w takim organizerze. Poza tym będziemy mieli przydatne rzeczy pod ręką. Po pomalowaniu puszki sklejamy klejem na gorąco lub robimy dziurki dłutkiem i łączymy z sobą drutem.

b1

Naścienny organizer, kiedy na naszym biurku nie ma już miejsca. Do plastikowej płyty mocujemy puszki za pomocą drucika. Zamiast plastikowej płyty możemy wykorzystać starą tablicę korkową.

środa, 07 marca 2012

Za oknem znowu jest szaro, chociaż jeszcze kilka dni temu świeciło piękne słoneczko. :( Wiosno gdzie nam uciekłaś? Na poprawę humoru dodaję dzisiaj doniczki i osłonki na kwiaty, dzięki którym w naszych domach będzie odrobinę weselej.

b1

Motyw gałązek przewijał się kilkakrotnie na moim blogu, dzisiaj w roli osłonki na kwiaty. Patyczki mocujemy za pomocą druta.

b1

Doniczkę obklejamy guzikami, możecie mieszać kolory bądź zostać przy jednym.

b1

Obklejamy doniczkę kawałkami kory z brzozy, jest ona plastyczna, wiec bez problemu ją wymodelujemy.

b1

Możemy ozdobić doniczki za pomocą decoupage lub pomalować ją własnoręcznie. Wzór możemy odbić z kalki.

 

 b1

Robimy na drutach bądź ze starego swetra osłonkę, którą ozdabiamy guzikami.

niedziela, 26 lutego 2012

W powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę, chociaż do tej kalendarzowej zostały jeszcze 24 dni. Śnieg powoli się topi i chociaż za oknem jest jeszcze szaro to przygotujmy się powoli na nadchodzącą zmianę i powitajmy pannę wiosnę eksplozją kolorów. :) Kiedy przyozdobimy nasz dom czy nawet mały skrawek taki jak biurko zapewniam, że od razu zrobi się weselej i przytulniej. Przygotowałam dla Was odrobinę inspiracji.

b1

Kilka gałązek i kwiatki z papieru lub kupujemy gotowe materiałowe.

b1

Puszki po owocach lub warzywach malujemy pastelowymi lub nieco żywszymi fabrami. Wnętrze puszki możemy wyłożyć folią żeby nie zardzewiało.

b1

Z gałązek robimy wianek związujemy drutem i uzupełniamy mchem bądź innym materiałem roślinnym takim jak bukszpan, bazie, który też najlepiej mocować drucikiem.

b1

Zamiast kwiatków możemy posadzić zwykłą trawę, dodajemy kolorowe akcenty i ozdoba na parapet gotowa.

b1

Taka ozdoba na pewno największą frajdę sprawi dzieciom. Pończochę wypełniamy trocinami a w główkę dodatkowo wsypujemy nasiona trawy. Robimy dla naszej laleczki oczy, usteczka a z reszty pończochy formujemy ramiona. Podlewamy i cierpliwie czekamy aż urosną jej zielone włosy. :)

poniedziałek, 06 lutego 2012

Już niedługo walentynki, żeby stworzyć nastrój potrzebne są nam świece i inne gadżety, które kojarzą się z tym świętem. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić jak bardzo tanio zrobić ozdobne kule z różami.

b1

W kwiaciarni lub na allegro kupujemy styropianowe kule, które obklejamy różami. Styropianowe kule są dosyć tanie, ale możemy zrobić swoje kule niewielkim kosztem. A mianowicie z masy papierowej toczymy kule i suszymy je na grzejniku. Wiadomo, że nie wyjdą super równo i będą trochę cięższe od tych styropianowych, ale zawsze zaoszczędzimy kilka złotych. Przepis na masę papierową znajdziecie w sieci, tak samo jak instrukcję robienia różyczek.

b1

Możemy tez się pokusić o zrobienie świątecznego drzewka. Potrzebujemy ozdobnej doniczki, kawałek wstążki, niewielką ilość mchu oraz kawałek patyka. Tutaj jako podkładu do różyczek proponuję użyć okrągłej gąbki florystycznej do kwiatów suchych, bo ładnie wbijemy z nią patyczek. Dla pewności miejsce łączenia możemy zalać klejem na gorąco.

b1

14:50, rainbowdiy
Link Dodaj komentarz »
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin