RSS
sobota, 07 stycznia 2012

Dodaję kilka nowych inspiracji z Internetu

b1

Prostokątny kawałek skóry składamy w harmonijkę. Następnie środek zszywamy i małym kawałkiem maskujemy miejsce szycia. Od spodu sklejamy bądź zszywamy. Jako zapięcia możemy użyć rzepów albo zatrzasków.

b2

Jak widać ta bransoletka jest zrobiona z dwóch kawałków łańcuszka połączonych z sobą kabelkami filofun. Kabelki przeplatamy pomiędzy ogniwkami łańcuszka, by złączyć je w całość. Możemy użyć dwóch kolorów lub skupić się na jednym. Kabelki możemy zastąpić muliną, sznurkiem gorsetowym bądź czymś innym, z czym dobrze będzie nam się pracowało.

 b3

Jedyne czego potrzebujemy to dużo agrafek, koralików i kawałek cienkiej gumki, najlepsza będzie taka jubilerska. Na agrafki nakładamy koraliki wg własnych upodobań, można tak rozplanować żeby powstało nasze imię bądź ksywka. Kiedy mamy gotową ilość agrafek przeciągamy przez nie dwa kawałki gumki, jedną na dole druga na górze. Końce solidnie związujemy i gotowe.

piątek, 06 stycznia 2012

Wiele z nas ma problem z przechowywaniem biżuterii w jednym miejscu. Zazwyczaj mówimy: a to tutaj będę trzymała pierścionki, tutaj kolczyki, a tam bransoletki. I później jak przyjdzie co do czego, to gorączkowo przetrząsamy każdy zakamarek szafki, przekopujemy tony puzderek. Wiadomo, że można kupić gotowe puzderko na różne drobiazgi z wysuwanymi szufladkami, z przegródką na pierścionki wysłaną aksamitem. Niestety takie pudełeczka do tanich nie należą. Sama kiedyś szukałam podobnego i w pewnym sklepie zobaczyłam piękne drewnopodobne pudełeczko w cenie 60 zł. Z żalem pożegnałam się z nim, bo taka cena to stanowcza przesada i mój budżet zostanie mocno nadszarpnięty. Dlatego sama wykonałam swoje pudełeczko na biżuterię. Nie jest może idealne, ale moje własne i zrobione baardzo niewielkim kosztem. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam przedstawić instrukcję jak wykonać praktyczne i tanie puzderko na biżuterię. W godzinkę zrobimy efektowne i eleganckie pudełeczko.

Potrzebujemy:

*twardy karton,

*nożyczki bądź nożyk z odłamywanym ostrzem,

*papier ozdobny,

*żyłkę z igłą bądź taśmę klejącą.

 

Na początku musimy narysować na zwykłej kartce szablon dla naszych szufladek (1) i dla konstrukcji całego pudełeczka (2), poniżej wzór.

 wzór

Z całą konstrukcją chodzi o to, żeby tył był równy wysokości szufladek, więc jeśli robimy 3 szufladki o wysokości 3 cm, to nasz tył musi mieć 9 cm. Góra i dół musi odpowiadać szerokości i długości dna szufladek, więc jeśli nasze szufladki mają wymiary 3x4 cm, to robimy takie same proporcje dla podstawy i dachu naszego puzderka. Boki muszą być równe długości boków szufladek. Tak żeby wszystko ładnie się pokryło, możemy dać dla konstrukcji 0,5 cm luzu z każdej strony, dla pewności. Mam nadzieję, że zrozumiale wytłumaczyłam. :)

Szablon szufladek i konstrukcji odrysowujemy na twardym kartonie i wycinamy. W miejscu gdzie jest linia przerywana warto lekko nakłuć karton, ułatwi to nam zagięcie boków i również taśma będzie się lepiej trzymała. Szufladki sklejamy dokładnie i mocno taśmą, tak samo postępujemy z całą konstrukcją. Możemy ją również zszyć igłą i żyłką, ale ostrzegam bolesna dla palców, chyba że posiadamy naparstek.

Teraz wszystkie elementy oklejamy papierem ozdobnym i puzderko jest prawie gotowe. Miejsce łączenia papieru można ukryć, np. naklejając taśmę cekinową lub atłasową. Warto do szufladek przykleić kawałek wstążki złożonej w pół i końcówki ukryć pod papierem, aby móc je wyciągać. Do jednej szufladki możemy włożyć kawałek gąbki obciągniętej welurem. Należy ją ponacinać w równych odstępach tak żeby można było umieścić tam pierścionki.

I puzderko mamy gotowe. :) Szybko i tanio, czyli tak jak być powinno.

A tak wygląda moje puzderko, które robiłam trochę na wyczucie, nie patrząc zbytnio na wymiary. Pewnie dlatego wyszło takie koślawe. :)

pud

czwartek, 05 stycznia 2012

Bransoletki krok po kroku. Dodaję kilka inspiracji z sieci, może któraś z Was zechce zrobić podobną ozdobę. :)

b1

Jak widać potrzebujemy tylko kawałka sznurka (może być taki z kaptura od bluzy, bądź starej kurtki) i zaplatamy warkocz. Zauważcie jak proste jest rozwiązanie z zapięciem.

b2

b4

Do tej bransoletki potrzebujemy kawałek sznurka i drugiego cieńszego, najlepiej w kontrastowym kolorze. Jak widać na zdjęciu ten podstawowy składamy w pół, po środku dodajemy łańcuszek z kuleczek (często są one dodawane jako uchwyt do różnych breloczków) i obwijamy tym drugim cieńszym sznureczkiem i voila mamy gotową bransoletkę.

b3

Tutaj musimy mieć bazową bransoletkę bądź wykonać taką z butelki plastikowej. Wycinamy z butelki obręcz sklejamy końce i to może być nasza baza. Wiadomo, że będzie ona trochę bardziej płaska, ale jeśli nie mamy w domu nic innego to można pokombinować z taką. Następnie przyklejamy koniec włóczki do bransoletki i owijamy, może być to włóczka w różnych kolorach, tak jak ta widoczna na zdjęciu.

środa, 04 stycznia 2012

Pokażę dziś Wam jak szybko zrobić bransoletkę bądź naszyjnik. Wiem, że nie jest to nic odkrywczego, ale może komuś z Was pomoże moja instrukcja. Czasami jest tak, że potrzebujemy jakiegoś dodatku na "już", a nie mamy nic co by nas zadowoliło. Warto czasami pokombinować z łańcuszkami odczepionymi od torebki, paska od spodni lub czegoś innego.

Potrzebujemy tylko niepotrzebnego łańcuszka i kawałka wstążki. Łańcuszek musi mieć odpowiednio szerokie ogniwka, tak żeby wstążkę można było bez problemu przełożyć. Do obydwu kombinacji na początku przekładamy jeden koniec wstążki przez ogniwka, które znajdują się na obu końcach łańcuszka. Następnie przekładamy prawy koniec wstążki w koniec łańcuszka po lewej stronie, a lewy koniec wstążki w prawe ogniwko na końcówce. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. :) Jeśli ma to być naszyjnik to zawiązujemy kokardkę na końcu i zakładamy na szyję. Natomiast jeśli będzie to bransoletka to zawijamy łańcuszek na ręce i dopiero później zaciskamy kokardkę.

 

ł1

ł2

PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin