RSS
środa, 07 marca 2012

Za oknem znowu jest szaro, chociaż jeszcze kilka dni temu świeciło piękne słoneczko. :( Wiosno gdzie nam uciekłaś? Na poprawę humoru dodaję dzisiaj doniczki i osłonki na kwiaty, dzięki którym w naszych domach będzie odrobinę weselej.

b1

Motyw gałązek przewijał się kilkakrotnie na moim blogu, dzisiaj w roli osłonki na kwiaty. Patyczki mocujemy za pomocą druta.

b1

Doniczkę obklejamy guzikami, możecie mieszać kolory bądź zostać przy jednym.

b1

Obklejamy doniczkę kawałkami kory z brzozy, jest ona plastyczna, wiec bez problemu ją wymodelujemy.

b1

Możemy ozdobić doniczki za pomocą decoupage lub pomalować ją własnoręcznie. Wzór możemy odbić z kalki.

 

 b1

Robimy na drutach bądź ze starego swetra osłonkę, którą ozdabiamy guzikami.

piątek, 02 marca 2012

Na moim blogu pojawił się już wpis na temat własnoręcznie wykonanych świeczników (tutaj). W dzisiejszym poście chciałabym skupić się na świeczkach, które możemy zrobić z niewypalonych resztek lub przerobić te, które nam się już nie podobają. Do każdej nowej świeczki będziemy potrzebować knota, możemy go zakupić np. na Allegro lub wyjąć z niepotrzebnej świeczki. Przydałyby się również końcówki zaciskające, możemy je wyjąć z wypalonych podgrzewaczy. Przejdźmy teraz do najważniejszej rzeczy, czyli inspiracji. :)

b1

Akurat tutaj używamy gotowej zakupionej świeczki. Wycinamy odpowiedni szablon, powierzchnię smarujemy klejem i posypujemy brokatem.

b1

Możemy również zrobić świecę brokatową. Wtedy należy ją lekko podgrzać nad ogniem żeby zrobiła się plastyczna oraz lepka i od razu obtaczamy w brokacie.

b1

Za foremki posłużą nam muszelki, wybieramy te najbardziej stabilne. Na środek nalewamy odrobinę wosku i kładziemy w to miejsce knot umocowany w zacisku. Całość zalewamy woskiem i odstawiamy do wystygnięcia.

b1

Obcinamy górną część pomarańczy, miąsz wydrążamy i odstawiamy w suche oraz ciepłe miejsce do przeschnięcia. Żeby pomarańczka wyschła nam w miarę równo możemy włożyć do środka folię aluminiową zgniecioną w kulkę, tak żeby wypełniała szczelnie cale wnętrze. Później postępujemy analogicznie jak z muszelkowymi świeczkami.

b1

To możemy raczej podpiąć do świeczników, proste w wykonaniu a efektowne. Do kieliszka wstawiamy świecę i kilka gałązek z tujki (są one miękkie i plastyczne, więc bez problemu je wygniemy), które również ładnie pachną i będą wydzielać mocniejszy zapach, kiedy kieliszek odrobinę się nagrzeje.

niedziela, 26 lutego 2012

Odrobina wiosny u mnie na blogu. Zmieniłam szablon na bardziej kolorowy i weselszy. Mam nadzieję, że się Wam podoba? :)

22:32, rainbowdiy
Link Komentarze (3) »

W powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę, chociaż do tej kalendarzowej zostały jeszcze 24 dni. Śnieg powoli się topi i chociaż za oknem jest jeszcze szaro to przygotujmy się powoli na nadchodzącą zmianę i powitajmy pannę wiosnę eksplozją kolorów. :) Kiedy przyozdobimy nasz dom czy nawet mały skrawek taki jak biurko zapewniam, że od razu zrobi się weselej i przytulniej. Przygotowałam dla Was odrobinę inspiracji.

b1

Kilka gałązek i kwiatki z papieru lub kupujemy gotowe materiałowe.

b1

Puszki po owocach lub warzywach malujemy pastelowymi lub nieco żywszymi fabrami. Wnętrze puszki możemy wyłożyć folią żeby nie zardzewiało.

b1

Z gałązek robimy wianek związujemy drutem i uzupełniamy mchem bądź innym materiałem roślinnym takim jak bukszpan, bazie, który też najlepiej mocować drucikiem.

b1

Zamiast kwiatków możemy posadzić zwykłą trawę, dodajemy kolorowe akcenty i ozdoba na parapet gotowa.

b1

Taka ozdoba na pewno największą frajdę sprawi dzieciom. Pończochę wypełniamy trocinami a w główkę dodatkowo wsypujemy nasiona trawy. Robimy dla naszej laleczki oczy, usteczka a z reszty pończochy formujemy ramiona. Podlewamy i cierpliwie czekamy aż urosną jej zielone włosy. :)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin