RSS
niedziela, 25 marca 2012

Jak wiadomo już niedługo będzie Wielkanoc. Co prawda mamy jeszcze chwilę czasu na przygotowanie ozdób świątecznych, ale chyba lepiej teraz wziąć się za to, bo później nie będziemy miały na to czasu. Wiadomo, że trzeba jeszcze przygotować jedzonko, posprzątać mieszkanie. Ozdoby może nie są niezbędne, ale wprowadzą nas w lepszy nastrój i podkreślą panującą za oknem wiosnę.

b1

Pisanki inaczej. Zamiast malować nasze jajka na jednolity kolor możemy z wycinanki dodać kilka elementów i mamy wesoły zwierzyniec.

b1

Jajka z włóczki, sizalu lub rafii. Podstawą jajeczek będzie napompowany mały balon, który smarujemy klejem do tapet lub klejem ze skrobi. W tym samym kleju moczymy nitkę i powoli obwijamy na balonie. Czekamy aż wyschnie, przebijamy balon. Za gotowe jajka zaczepiamy sznureczek i wieszamy.

b1

Do kolorowych pojemniczków jako wypełnienie wkładamy sizal, bądź białe kartki papieru pocięte na paseczki. Dodajemy zwierzątka na patyczkach, pisanki, piórka, kurczaczki, zajączki, itd.

b1

b1

Puste skorupki po jajkach nie muszą lądować w koszu. Wystarczy, że wstawimy je w wytłaczankę i zasiejemy w środku trawę lub dodamy kwiatki i kompozycja gotowa.

piątek, 16 marca 2012

b1

Do wykonania takiej świecy potrzebujemy oczywiście czystą świecę, atrament - najlepiej taki wodoodporny oraz nasz stempelek. Stempelek bardzo łatwo możemy zrobić z styropianowych tacek, takie na których pakowane jest np. mięso, ser. Należy wydrukować tekst na kartce od prawej do lewej, czyli musimy zrobić odbicie lustrzane, następnie za pomocą kalki przenieść druk na tackę. A na tacce delikatnie dłutkiem odciskamy napisy. Trzeba uważać żeby nie zrobić dziury w delikatnym styropianie.

Jak już mamy nasz stempelek to smarujemy go atramentem i rolujemy po tym delikatnie świeczkę. Uważajcie żeby nie przesuwała się zbytnio, ponieważ napisy będą przesunięte i nieczytelne.

I takim oto sposobem mamy świeczkę ze swoim mottem życiowym lub ulubionym fragmentem piosenki. :)

sobota, 10 marca 2012

Do czego mogą nam się przydać puszki po owocach/warzywach? Jak widać na poniższych zdjęciach, wcale nie muszą od razu lądować w koszu tylko możemy stworzyć z nich całkiem ciekawe przedmioty.

b1

b1

b1

 

W poprzednim wpisie pokazałam Wam z czego można zrobić osłonki do kwiatów, tutaj trochę się powtórzę. Puszkę odklejamy papierem, tapetą lub inną okleiną. Banalne w wykonaniu a efektowne.b1

Wnętrze puszki malujemy na kolor, najlepiej farbą do metalu. Wzór najlepiej przykleić do puszki taśmą żeby się nie przesuwał i wyciskamy dłutkiem. Taka puszka może nam również posłużyć jako świecznik do podgrzewaczy. Cień rzucany na ścianę da ciekawy efekt.

b1

Tutaj postępujemy tak jak w opisie wyżej, ale dodatkowo na górze robimy dziurki na zawieszkę.

b1

Puszki po napojach mogą nam posłużyć jako organizer przyborów biurowych. Wycinamy denko, brzegi musimy spiłować metalowym pilnikiem, bo krawędzie są bardzo ostre.

b1

W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca na biurku, porządkując i umieszczając wszystko w takim organizerze. Poza tym będziemy mieli przydatne rzeczy pod ręką. Po pomalowaniu puszki sklejamy klejem na gorąco lub robimy dziurki dłutkiem i łączymy z sobą drutem.

b1

Naścienny organizer, kiedy na naszym biurku nie ma już miejsca. Do plastikowej płyty mocujemy puszki za pomocą drucika. Zamiast plastikowej płyty możemy wykorzystać starą tablicę korkową.

środa, 07 marca 2012

Za oknem znowu jest szaro, chociaż jeszcze kilka dni temu świeciło piękne słoneczko. :( Wiosno gdzie nam uciekłaś? Na poprawę humoru dodaję dzisiaj doniczki i osłonki na kwiaty, dzięki którym w naszych domach będzie odrobinę weselej.

b1

Motyw gałązek przewijał się kilkakrotnie na moim blogu, dzisiaj w roli osłonki na kwiaty. Patyczki mocujemy za pomocą druta.

b1

Doniczkę obklejamy guzikami, możecie mieszać kolory bądź zostać przy jednym.

b1

Obklejamy doniczkę kawałkami kory z brzozy, jest ona plastyczna, wiec bez problemu ją wymodelujemy.

b1

Możemy ozdobić doniczki za pomocą decoupage lub pomalować ją własnoręcznie. Wzór możemy odbić z kalki.

 

 b1

Robimy na drutach bądź ze starego swetra osłonkę, którą ozdabiamy guzikami.

 
1 , 2
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin