RSS
niedziela, 26 lutego 2012

Odrobina wiosny u mnie na blogu. Zmieniłam szablon na bardziej kolorowy i weselszy. Mam nadzieję, że się Wam podoba? :)

22:32, rainbowdiy
Link Komentarze (3) »

W powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę, chociaż do tej kalendarzowej zostały jeszcze 24 dni. Śnieg powoli się topi i chociaż za oknem jest jeszcze szaro to przygotujmy się powoli na nadchodzącą zmianę i powitajmy pannę wiosnę eksplozją kolorów. :) Kiedy przyozdobimy nasz dom czy nawet mały skrawek taki jak biurko zapewniam, że od razu zrobi się weselej i przytulniej. Przygotowałam dla Was odrobinę inspiracji.

b1

Kilka gałązek i kwiatki z papieru lub kupujemy gotowe materiałowe.

b1

Puszki po owocach lub warzywach malujemy pastelowymi lub nieco żywszymi fabrami. Wnętrze puszki możemy wyłożyć folią żeby nie zardzewiało.

b1

Z gałązek robimy wianek związujemy drutem i uzupełniamy mchem bądź innym materiałem roślinnym takim jak bukszpan, bazie, który też najlepiej mocować drucikiem.

b1

Zamiast kwiatków możemy posadzić zwykłą trawę, dodajemy kolorowe akcenty i ozdoba na parapet gotowa.

b1

Taka ozdoba na pewno największą frajdę sprawi dzieciom. Pończochę wypełniamy trocinami a w główkę dodatkowo wsypujemy nasiona trawy. Robimy dla naszej laleczki oczy, usteczka a z reszty pończochy formujemy ramiona. Podlewamy i cierpliwie czekamy aż urosną jej zielone włosy. :)

czwartek, 23 lutego 2012

Na początku swojej działalności dodałam tutorial jak zrobić puzderko do przechowywania biżuterii (link tutaj). Ale oczywiście są też inne sposoby za zorganizowanie przestrzeni dla biżuterii. I właśnie o tym będzie dzisiejszy wpis.

b1

Do zrobienia takiego stojaka potrzebujemy rolki po papierze toaletowym bądź ręczniku kuchennym. Rolkę malujemy farbą, najlepiej taką ze śliską powłoką, aby nie zafarbowała nam bransoletek. Na środku wbijamy dwa kawałki dosyć grubego druciku i formujemy podstawkę (tak żeby powstał 'grzybek' - kapelusz to nasza podstawka (musi być wygięty na zewnątrz) a trzon to wbite w rolkę dwa końce drutu). Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. :) Miejsce łączenia drutu z rolka zaklejamy klejem na gorąco, żeby wszystko było stabilne. I stojak gotowy.

b1

W lesie/parku lub innym pięknym miejscu szukamy odpowiedniej gałązki. Z kawałeczka deski robimy podstawkę i od spodu mocujemy ją wkrętem. Całość malujemy na kolor pasujący do naszego wnętrza. Stojak na łańcuszki i pierścionki jest gotowy.

 b1

Ten stojak należy traktować w przymrużeniem oka, ale może któraś z Was chciałaby mieć w szafce/pokoju odrobinę motywu safari.

b1

Jeśli posiadacie gdzieś jeszcze swoje lalki Barbie to możecie ją przerobić na stylowy wieszak. Głowa lalki musi zostać odcięta/wyjęta, ałć. W to miejsce wkładamy wymodelowane druciki. Druty związujemy gumką recepturką, żeby wszystko zostało na swoim miejscu podczas mocowania. Miejsce łączenia zalewamy klejem na gorąco bądź zalepiamy masą solną. To samo możemy zrobić w rękoma. Teraz czas na podstawkę. Musi być ona solidna dlatego, że podtrzymuje cały ciężar lalki. Proponuję zrobić ją z masy solnej i dodatkowo obciążyć kamieniami. Można też wyciąć dwa kółka z tektury połączyć je prostokątnym kawałkiem. Do środka wrzucić kamienie/groch/kaszę, zakleić taśmą a całość obkleić jeszcze masą solną. Kiedy wyschnie przyklejamy nogi lalki klejem na gorąco. Jeśli nie ma ona płaskich butów i zalejemy klejem stopy może to wyglądać nieestetycznie, dlatego proponuję ubrać lalkę w długą sukienkę. Taki stojak na pewno zwróci uwagę każdego.

b1

W ramkę mocujemy kawałek firanki z większymi oczkami, ot cała filozofia. A daje schronienie wielu kolczykom.

b1

Z tektury wycinamy drzewko malujemy je złotym lub srebrnym sprejem i mocujemy w talerzyku klejem na gorąco. Miejsce łączenia możemy zamaskować drucikiem obkręconym w około pnia.

wtorek, 14 lutego 2012

Dzisiaj odrobina walentynkowych inspiracji. Które umilą Wam czas spędzony razem, jeśli zostajecie w domu na kolacji we dwoje.

b1

Z kartonu wycinamy literki tak żeby dały efekt 3d po złożeniu. Następnie owijamy włóczką w miłosnych kolorach.

b1

Napis ułożony z guzików, zrobienie takiego obrazka zajmuje bardzo mało czasu.

b1

Robimy stelaż z giętkiego drucika i owijamy włóczką lub muliną.

b1

Z filcu lub innego grubego materiału wycinamy serduszka. W środek wkładamy watę  bądź wypełnienie do poduszek i zszywamy kontrastującą nitką. Zanim zszyjemy możemy na jednym kawałku wyhaftować inicjały ukochanego bądź jakieś przesłanie.

b2

Z papieru wycinamy serduszka, dziurkaczem robimy dziurki i przeplatamy grubszą nitkę.

b1

Tutaj na ścianę zostały przyklejone serca zadrukowane wyznaniem miłosnym. ;) Aby uzyskać efekt 3d do przyklejenia można użyć specjalnej pianki, która jest grubsza od zwykłej taśmy.

b1

Walentynkowa poduszka, która równie dobrze może być prezentem.

b1

Wycięte z bloku technicznego bądź ze starych walentynek, których nam nie żal do pocięcia.

b1

Co prawda jest to pracochłonne, ale za to jaki efekt. Watę farbujemy na różowo bądź czerwono. Po wyschnięciu formujemy kuleczki i nabijamy na igłę z żyłką.

 
1 , 2
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin