RSS
wtorek, 15 maja 2012

Po dłuższej nieobecności przychodzę dzisiaj do Was z wpisem o różnościach, które mogą nam się przydać.

b1

Jak zrobić ciekawy obrazek, który można powiesić w praktycznie każdym pokoju. Potrzebujemy butelki po napoju, talerzyka, farby, kartki najlepiej żeby to był brystol lub kartka z bloku technicznego. Na początek rysujemy szkic gałązek, który następnie wypełniamy czarną lub brązową farbą. Spód butelki maczamy w farbie, czekamy aż namiar skapnie i odbijamy w miejscach, w których mają znaleźć się kwiatki.

b1

Stempelek? Proszę bardzo! Potrzebujemy styropianowej tacki (znajdziemy ją w każdym sklepie - często ważą na nich ser lub mięso). Szkicujemy obrazek, z którego ma powstać stempelek i delikatnie przesuwamy po tych liniach ołówkiem uważając żeby nie zrobić dziury! Pamiętajcie, że stempelek będzie odwrócony, więc dobrze zaplanujcie szkic. Żeby się wszystko zgadało, jeśli chcemy coś np. napisać to litery muszą być lustrzanym odbiciem, żeby stempelek wyszedł poprawnie.

b1

Bardzo ekologiczna torba, nie zaśmiecająca środowiska. Z naturalnym motywem prosto z sadu. :) Potrzebujemy lnianej lub bawełnianej torby na zakupy, farb do tkanin i kilku jabłek. Jabłka rozcinamy na pół czekamy aż odrobinę przeschną. Maczamy przecięta stroną w farbie i odbijamy na torbie. Odczekujemy jakieś 12 h i mamy gotową torbę. W ten sposób można odcisnąć też inne przedmioty, np liście, muszelki, mocne kwiaty, czy też stempelek z kapusty pekińskiej (odcinamy liście ok. 8 cm powyżej kaczana i uzyskujemy kształt podobny do róży).

b1

Banalny sposób na zrobienie koperty. Musisz wysłać list, a nie masz w domu koperty. To zrób ją sama! :) W zależności jaki efekt kolorystyczny chcemy uzyskać wybieramy kartkę. Następnie wycinamy pękate serduszko i zaginamy według schematu pokazanego na obrazku.

niedziela, 25 marca 2012

Jak wiadomo już niedługo będzie Wielkanoc. Co prawda mamy jeszcze chwilę czasu na przygotowanie ozdób świątecznych, ale chyba lepiej teraz wziąć się za to, bo później nie będziemy miały na to czasu. Wiadomo, że trzeba jeszcze przygotować jedzonko, posprzątać mieszkanie. Ozdoby może nie są niezbędne, ale wprowadzą nas w lepszy nastrój i podkreślą panującą za oknem wiosnę.

b1

Pisanki inaczej. Zamiast malować nasze jajka na jednolity kolor możemy z wycinanki dodać kilka elementów i mamy wesoły zwierzyniec.

b1

Jajka z włóczki, sizalu lub rafii. Podstawą jajeczek będzie napompowany mały balon, który smarujemy klejem do tapet lub klejem ze skrobi. W tym samym kleju moczymy nitkę i powoli obwijamy na balonie. Czekamy aż wyschnie, przebijamy balon. Za gotowe jajka zaczepiamy sznureczek i wieszamy.

b1

Do kolorowych pojemniczków jako wypełnienie wkładamy sizal, bądź białe kartki papieru pocięte na paseczki. Dodajemy zwierzątka na patyczkach, pisanki, piórka, kurczaczki, zajączki, itd.

b1

b1

Puste skorupki po jajkach nie muszą lądować w koszu. Wystarczy, że wstawimy je w wytłaczankę i zasiejemy w środku trawę lub dodamy kwiatki i kompozycja gotowa.

piątek, 16 marca 2012

b1

Do wykonania takiej świecy potrzebujemy oczywiście czystą świecę, atrament - najlepiej taki wodoodporny oraz nasz stempelek. Stempelek bardzo łatwo możemy zrobić z styropianowych tacek, takie na których pakowane jest np. mięso, ser. Należy wydrukować tekst na kartce od prawej do lewej, czyli musimy zrobić odbicie lustrzane, następnie za pomocą kalki przenieść druk na tackę. A na tacce delikatnie dłutkiem odciskamy napisy. Trzeba uważać żeby nie zrobić dziury w delikatnym styropianie.

Jak już mamy nasz stempelek to smarujemy go atramentem i rolujemy po tym delikatnie świeczkę. Uważajcie żeby nie przesuwała się zbytnio, ponieważ napisy będą przesunięte i nieczytelne.

I takim oto sposobem mamy świeczkę ze swoim mottem życiowym lub ulubionym fragmentem piosenki. :)

sobota, 10 marca 2012

Do czego mogą nam się przydać puszki po owocach/warzywach? Jak widać na poniższych zdjęciach, wcale nie muszą od razu lądować w koszu tylko możemy stworzyć z nich całkiem ciekawe przedmioty.

b1

b1

b1

 

W poprzednim wpisie pokazałam Wam z czego można zrobić osłonki do kwiatów, tutaj trochę się powtórzę. Puszkę odklejamy papierem, tapetą lub inną okleiną. Banalne w wykonaniu a efektowne.b1

Wnętrze puszki malujemy na kolor, najlepiej farbą do metalu. Wzór najlepiej przykleić do puszki taśmą żeby się nie przesuwał i wyciskamy dłutkiem. Taka puszka może nam również posłużyć jako świecznik do podgrzewaczy. Cień rzucany na ścianę da ciekawy efekt.

b1

Tutaj postępujemy tak jak w opisie wyżej, ale dodatkowo na górze robimy dziurki na zawieszkę.

b1

Puszki po napojach mogą nam posłużyć jako organizer przyborów biurowych. Wycinamy denko, brzegi musimy spiłować metalowym pilnikiem, bo krawędzie są bardzo ostre.

b1

W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca na biurku, porządkując i umieszczając wszystko w takim organizerze. Poza tym będziemy mieli przydatne rzeczy pod ręką. Po pomalowaniu puszki sklejamy klejem na gorąco lub robimy dziurki dłutkiem i łączymy z sobą drutem.

b1

Naścienny organizer, kiedy na naszym biurku nie ma już miejsca. Do plastikowej płyty mocujemy puszki za pomocą drucika. Zamiast plastikowej płyty możemy wykorzystać starą tablicę korkową.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin