Blog > Komentarze do wpisu

Zrób to sama

Po dłuższej nieobecności przychodzę dzisiaj do Was z wpisem o różnościach, które mogą nam się przydać.

b1

Jak zrobić ciekawy obrazek, który można powiesić w praktycznie każdym pokoju. Potrzebujemy butelki po napoju, talerzyka, farby, kartki najlepiej żeby to był brystol lub kartka z bloku technicznego. Na początek rysujemy szkic gałązek, który następnie wypełniamy czarną lub brązową farbą. Spód butelki maczamy w farbie, czekamy aż namiar skapnie i odbijamy w miejscach, w których mają znaleźć się kwiatki.

b1

Stempelek? Proszę bardzo! Potrzebujemy styropianowej tacki (znajdziemy ją w każdym sklepie - często ważą na nich ser lub mięso). Szkicujemy obrazek, z którego ma powstać stempelek i delikatnie przesuwamy po tych liniach ołówkiem uważając żeby nie zrobić dziury! Pamiętajcie, że stempelek będzie odwrócony, więc dobrze zaplanujcie szkic. Żeby się wszystko zgadało, jeśli chcemy coś np. napisać to litery muszą być lustrzanym odbiciem, żeby stempelek wyszedł poprawnie.

b1

Bardzo ekologiczna torba, nie zaśmiecająca środowiska. Z naturalnym motywem prosto z sadu. :) Potrzebujemy lnianej lub bawełnianej torby na zakupy, farb do tkanin i kilku jabłek. Jabłka rozcinamy na pół czekamy aż odrobinę przeschną. Maczamy przecięta stroną w farbie i odbijamy na torbie. Odczekujemy jakieś 12 h i mamy gotową torbę. W ten sposób można odcisnąć też inne przedmioty, np liście, muszelki, mocne kwiaty, czy też stempelek z kapusty pekińskiej (odcinamy liście ok. 8 cm powyżej kaczana i uzyskujemy kształt podobny do róży).

b1

Banalny sposób na zrobienie koperty. Musisz wysłać list, a nie masz w domu koperty. To zrób ją sama! :) W zależności jaki efekt kolorystyczny chcemy uzyskać wybieramy kartkę. Następnie wycinamy pękate serduszko i zaginamy według schematu pokazanego na obrazku.

wtorek, 15 maja 2012, rainbowdiy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Moricee, *.host.witnet.pl
2012/11/25 16:13:35
matko matko matko!:( czemu już koniec?
-
Gość: Ekogazeta, *.dynamic.chello.pl
2013/06/02 16:24:37
Droga Autorko :) Czy możemy prosić Cię o mail kontaktowy na redakcja@ekogazeta.com.pl ?
-
2013/10/18 09:47:33
Super pomysły prezentujesz:) czekam na kolejne z niecierpliwością

---
klik
-
Gość: Lidia Olszewska - home stager, *.olsztyn.mm.pl
2013/10/28 09:32:57
Jestem pod wrażeniem Twojego wykonania tych dekoracji - wykorzystałaś proste rzeczy i stworzyłaś z nich imponujące elementy do domu i nie tylko. Bardzo mi się podoba - zapraszam na swój fanpage - razem możemy się wzajemnie inspirować! :)
-
anndyn
2013/12/10 12:58:50
Super wyszło :)
-
Gość: Anita, *.internetdsl.tpnet.pl
2014/07/04 13:34:32
Dzień dobry,

reprezentuję stronę ZrobiszToSam.com, polski agregator blogów DIY i rękodzielniczych. Spodobał nam się Twój blog i dlatego chcielibyśmy zaprosić Cię do naszej społeczności bloggerów.

Nasza strona oferuje Ci darmową promocję bloga oraz możliwość nawiązania kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę:
zrobisztosam.com

Agregator działa na tym samym silniku co najlepszy polski agregator kulinarny "Mikser Kulinarny", ze ZrobiszToSam.com chcemy powtórzyć ten sukces :)

Zapraszam i pozdrawiam!

Anita
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin