Blog > Komentarze do wpisu

Wielkanocne inspiracje cz. 1

Jak wiadomo już niedługo będzie Wielkanoc. Co prawda mamy jeszcze chwilę czasu na przygotowanie ozdób świątecznych, ale chyba lepiej teraz wziąć się za to, bo później nie będziemy miały na to czasu. Wiadomo, że trzeba jeszcze przygotować jedzonko, posprzątać mieszkanie. Ozdoby może nie są niezbędne, ale wprowadzą nas w lepszy nastrój i podkreślą panującą za oknem wiosnę.

b1

Pisanki inaczej. Zamiast malować nasze jajka na jednolity kolor możemy z wycinanki dodać kilka elementów i mamy wesoły zwierzyniec.

b1

Jajka z włóczki, sizalu lub rafii. Podstawą jajeczek będzie napompowany mały balon, który smarujemy klejem do tapet lub klejem ze skrobi. W tym samym kleju moczymy nitkę i powoli obwijamy na balonie. Czekamy aż wyschnie, przebijamy balon. Za gotowe jajka zaczepiamy sznureczek i wieszamy.

b1

Do kolorowych pojemniczków jako wypełnienie wkładamy sizal, bądź białe kartki papieru pocięte na paseczki. Dodajemy zwierzątka na patyczkach, pisanki, piórka, kurczaczki, zajączki, itd.

b1

b1

Puste skorupki po jajkach nie muszą lądować w koszu. Wystarczy, że wstawimy je w wytłaczankę i zasiejemy w środku trawę lub dodamy kwiatki i kompozycja gotowa.

niedziela, 25 marca 2012, rainbowdiy

Polecane wpisy

Komentarze
konferencyj
2012/05/07 11:43:49
Zacne zacne, szkoda, że od dawna nic tutaj nowego się nie pojawiło. Bardzo oryginalne i inspirujące projekty. Na pewno zupełnie inne od tego co robi się zwykle i standardowo w naszych domach.
PustaMiska - akcja charytatywna
Konie, foki, inne zwierzęta

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin